Oprichting Stichting Dicht bij de Bijbel

Op 5 november is de Stichting Dicht bij de Bijbel opgericht, De stichting beoogt de Bijbelse inzichten over God en mens op een aansprekende manier toegankelijk maken door middel van gedichten en liederen in eigentijdse taal. Het project van De Nieuwe Psalmberijming is één van de activiteiten van de stichting.

Medio 2014 is gestart met De Nieuwe Psalmberijming. De psalmen verdienen het gezongen te blijven worden op de prachtige oude Geneefse melodieën. Alleen verandert de taal. De taal van nu is anders dan die van 1773 of van 1973. Als we willen dat onze kinderen de psalmen blijven zingen (en begrijpen) is het nodig dat de berijming aangepast wordt aan de taal van nu. Dat is wat de initiatiefnemers van De Nieuwe Psalmberijming willen bereiken. Een nieuwe, frisse berijming met hedendaagse woorden. De afgeronde psalmen kunt u vinden op www.denieuwepsalmberijming.nl.

 

Naar het overzicht

Steun onze missie

Steun ons met een eenmalige bijdrage,

Betaal met iDEAL

of word vriend van Stichting Dicht bij de Bijbel voor € 37,50 per jaar en ontvang een uniek welkomstgeschenk.

Laatste nieuws

Nieuwsbrief november 2022

Geschreven op

Er is weer veel nieuws te melden deze maand: Een van de dichters van DNP schreef een nieuw kerstlied, we ontvingen e-mails van predikanten met ervaringen met DNP, Heleen Visser schreef een artikel over DNP, etc. Lees hier de hele nieuwsbrief van november 2022 Lees meer »

© 2023 Dicht bij de Bijbel
Webontwikkeling: m&m web-it